City shpartallon Baselin: Tre gola në nëntë minuta (VIDEO)

Futbollistëtë e Manchester Cityt janë favoritë për ta fituar trofeun e Champions League dhe këtë po e dëshmojnë në ndeshjen kundër Baselit.

Që nga starti i ndeshjes të përzgjedhurit e Guardiolës e morën kontrrollin e lojës, kurse goli i parë erdhi nga Gundogan pas krosimit të De Bruyne.

Pas shokut të parë, futbollistët e Basel pranuan golin e dytë të cilin e shënoi Sterling për 0-2.

Por ky nuk ishte fundi vetëm 5 minuta më vonë Aguero e zmadhoi epërsinë në 0-3.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here