“Rashford mund të detyrohet që të largohet nga Manchester United”

Marcus Rashford mund të zgjedhë që të largohet nga skuadra e Manchester në mënyrë që të gjejë një skuadër ku mund të luajë rregullisht në formacionin e parë dhe të zhvillohet akoma si lojtar, deklaroi Thierry Henry.

20 vjeçari ka bërë 25 paraqitje këtë sezon në Premier League por si startues ka filluar vetëm 13 herë dhe që prej barazimit 2-2  ndaj Burnleyt nuk është aktivizuar.

Pavarësisht shkathtësive të tij, pas blerjes së Alexis Sanchez për Rashford hapësirat që të gjejë një vend startuesi në formacionin e Jose Mourinhos janë zvogëluar shumë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here