Butland mohon zërat që thonë se ka kërkuar të largohet nga Stoke City!

Portieri i Stoke City Jack Butland i ka mohuar furishëm zërat që thoshin se ai dëshiron të largohet nga skuadra angleze ku këtë gjë e ka bërë të ditur me një postim në rrjetin social Twitter.

Liverpool dhe Arsenal përflitej shumë se donin që ta transferonin futbollistin për sezonin e ardhshme dhe kishte gjithashtu zëri që thonin se përfaqësuesi i kombëtares angleze e ka kërkuar vetë një transferim nga Stoke City.

Mirëpo 24 vjeçari i hodhi poshtë të gjithë zërat duke deklaruar se ai po bën të pamundurën që ta mbajë Stoke CityPremier League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here