Manchester City me rekord të ri

Futbollistët e Manchester Cityt, në ndeshjen e mbrëmshme në Ligën e Kampionëve arritën ta mposhtin Baselin me rezultatin e thellë prej 4-0 dhe kështu regjistruan një rekord të ri.

Fitorja prej 4-0 është fitorja më e madhe si mysafir që ndonjë skuadër angleze ka arritur ndonjëherë në Ligën e Kampionëve.

Para Manchester Cityt, rekordin e mbante skuadra e Liverpoolit kur në sezonin 2006/07 e kishte mundur PSV si mysafire me rezultatin 3-0.

Përveç kësaj kjo ishte fitorja e 34 për Manchester Cityn në këtë sezonë dhe që tani ata kanë një fitore më shumë se të gjitha fitoret e sezonit të kaluar.

Kush do ti ndalojë “Qytaterët” e Guardiolës na mbetet ta shohim.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here