Roma dëshiron të vërë një klauzolë për Alisson!

Roma dëshiron të vërë një klauzolë prej 90 milionë eurosh tek kontrate e Alisson në mënyrë që të largojë interesimin e shumë skuadrave europiane për portierin roman.

Liverpool dhe Real Madrid po përflitet se mund të tentojnë që gjatë verës ta transferojnë portierin, ku thashethemet thonë se gjiganti spanjoll është duke përgatitur një ofertë zyrtare për ta bindur Alisson të transferohet në Santiago Bernabeu.

Por Roma po synon që tja rrisë rrogën Alisson prej 1,5 milionë në 5 milionë plus një klauzolë prej 90 milionë euro për secilën skuadër jashtë Serie A e cila dëshiron ta blejë portierin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here