Sarri: Dje shikova Manchester Cityn jo Juventus

Trajneri i Napolit, Maurizio Sari ka thënë se nuk i intereson se çfarë bën Juventus në Ligën e Kampionëve.

Maurizio Sarri ka preferuar që para ndeshjes JuventusTottenham, të shikojë përballjen tjetër në mes të Baselit dhe Manchester Cityt.

Ai tha se ka përcjell skuadrën angleze, pasi i pëlqen mënyra se si luan futboll.

Juventus? Çfarë bëjnë në Ligën e Kampionëve nuk më intereson fare”, tha Sarri për Sky.

“Dje shikova Manchester Cityn, sepse më pëlqen t’i shoh të luajnë. Shpresoj se Juventus të kalojë në fazën tjetër, sepse është skuadër italiane”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here