Inter shpreson të nënshkruajë një kontratë të re me Icardin!

Interi dëshiron që të nënshkruajë një kontratë të re me Icardin pa asnjë klauzolë të largimit ku futbollisti po përcillet me shumë vëmendje nga Real Madrid, raporton Corriere dello Sport.

Klauzola aktuale e Icardit është 90 milion dhe drejtuesit e skuadrë së Interit kanë frikë se Real Madrid apo ndonjë skuadër tjetër europiane do të jenë në gjendje që të ofrojnë një shumë të tillë.

Interi po i ofron Icardit një rritje rroge nga 4,7 në 6,5 milionë euro në sezon por futbollisti po kërkon një pagë prej 7 milionë eurove dhe një klauzolë me një çmim prej 150-200 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here