„Rosonjerët“ dhe „Topxhinjtë“ me një këmbë në çerekfinale

Në kuadër të Europa League me fillim nga ora 19 00 u luajtën shtatë ndeshje.

Borsussia Dortmund e mposhti Atalantan 3-2 në fushë vendase.

Milan nga ana tjetër fitoi 0-3 kundër Ludogretz. Golat për milanin i shënuan Cutrone 45., Rodriguez 64., dhe Borini në 92.

Marseille fitoi kundër Braga 3-0.

Nice dhe Lokomotiv luajtën 2-3.

Arsenal si mysafire e mposhti Ostersunds 3-0.

Real Sociedad barazoi me Salzburg, kurse Athletic Bilbao fitoi 1-3 kundër Spartak Moscwa.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here