Liverpool heq dorë nga Alisson!

Liverpool ka hequr dorë për të firmosur me portierin e Romës Alisson çmimi i të cilit përflitej se është 62 milionë funta, raporton Goal.

Të Kuqtë” kanë shfaqur interesim për Alisson prej sezonit të kaluar për shkak të formës së dobët që po shfaqnin Simon Mignolet dhe Loris Karius por negociatat dështuan pasi nuk mundën të nënshkruanin një kontratë me portierin roman.

Por agjenti i Alisson, Ze Maria Neis, ka deklaruar se Liverpool ka hequr dorë për të firmosur me Alisson pasi mesa duket Jurgen Klopp do ti besojë Loris Karius portën e Liverpool edhe për një sezon tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here