Mesut Ozil-luan shkëlqyeshëm në Angli, por në Europë është i veçantë!

Arsenal në rradhët e veta ka një lojtarë i cili luan shkëlqyeshëm në Europë.

Mesut Ozil luan shkëlqyeshëm në Premier League, por në Europa League është fantastik.

Turko-gjermani ka marrë pjesë në shënimin e tetë golave në shtatë ndeshje, si asistues dhe golashënues.

Ozil shënoi golin e tretë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Ostersund, kurse praktikisht skuadra e Arsenalit e siguroi kualifikimin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here