Verrati joshet nga Barca!

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti është i pasigurt për të ardhmen e tij në Paris në mes të lidhjeve të mëtejshme për një lëvizje në Barcelonë.

Reprezentuesi italian ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje te gjigantët katalunas, me raporte të forta që e lidhën atë me klubin verën e kaluar.

Megjithatë, Verratti ka thënë se nuk është i sigurt një transferim në Camp Nou, pasi ndihet i lumtur në PSG dhe pjesë përbërëse e projektit të tyre.

“Nuk jam i sigurt (për një lëvizje të ardhshme në Barcelonë), edhe pse tani jam i lumtur në Paris”, tha Verratti për Premium Sport.

“Unë jam pjesë e një projekti në të cilin besoj dhe shpresoj që të qëndroj këtu për një kohë të gjatë, por pastaj ndoshta PSG do të më shesë në një klub tjetër”.

“Kundër Madridit kemi merituar të fitojmë, por kemi humbur 1-1 dhe kjo është një mësim për ne në aspektin e të qenit klinik – ne duhet të marrim shanset tona”.

“Ne kemi parë që skuadrat e mëdha të kthehen kundër nesh në vitet e fundit dhe ne e dimë se jemi në gjendje ta bëjmë vetën kështu që ne duhet të besojmë në veten tonë me një lojë për të shkuar tutje”, përfundoi italiani.

Ndryshe, PSG sezonin e kaluar u eliminua nga Barcelona, ndërsa në këtë sezon është kësaj rruge të eliminohet nga skuadra tjetër spanjolle, Real Madridi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here