Manchester City dëshiron lojtarin e Dortmund!

Skuadra e Guardiolës po luan një sezonë fantastik, por spanjolli dëshiron ende përforcime.

Në shënjestrën e Manchester Cityt është lojtari i Borussia Dortmund, Weigl.

“Qytetarët” janë të gatshëm që ta transferojnë atë në merkaton verore.

Pep Guardiola dëshiron përforcime në mesfushë, por 22-vjeçari nuk është një opcion i lirë.

Borussia Dortmund për mesfushorin e tyre ka kërkuar 40 milion paund dhe mbetet ta shohim se a do të pranojë City një shifër të tillë për mesfushorin e ri.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here