Barcelona afër nënshkrimit me Arthur!

Barcelona janë pranë arritjes së nënshkrimit të një marrëveshjeje me mesfushorin e Gremios Arthur, për shifrën prej 30 milionë eurosh, sipas Mundo Deportivo.

Pasi disa bisedimeve muajve të fundit, një bisedë mes drejtorit të Barcelonës Robert Fernandez dhe atij brazilian të Gremios duket se i kanë dhënë një shtytje para bisedimeve për transferimin e futbollistit në Barcelonë.

Barcelona mund të paguajë 30 milionë këtë verë për transferimin e Arthur, por kjo ofertë mund të ulet me 5 milionë në qoftë se katalanasit e lënë edhe për një vit të huazuar tek Gremio.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here