Manchester mund të përfitojë nga interesimi i Real Madrid për Neymar!

Manchester United mund të përfitojë nga ndjekja e Real Madrid për Neymar pasi mund ti japë anglezëve që të firmosin me mbrojtësin madrilen Raphael Varane, raporton Don Balon.

Kampionët e Europës nuk do të tërhiqen nga dëshira për të nënshkruar me brazilianin nga Paris Saint Germain dhe tentativat e tyre mund të shohin një trekëndësh transferimesh nga tre skuadrat.

United ka pritur gjatë për të firmosur me Varane dhe nëse bëhet një ofertë e majme për Varane vetëm sa mund ti ndihmojë madrilenët që të transferojnë Neymar.

PSG ne anën tjetër po kërkon që të transferojë Marcos Rojo nga Old Trafford, ndërsa Real Madrid do të kërkojë Leonardo Bonuccin që të vitalizojë mbrojtjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here