Milan dhe Juventus dëshirojnë yllin e Romës

Mediat italiane bëjnë të ditur se Roma ka refuzuar ofertën e Milanit për Alessandro Florenzi.

Florenzi është njëri nga lojtarët kyç te Roma, kurse kontrata e tij skadon në qershor të 2019. Italiani ende nuk ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës.

Në rast se Roma dhe Florenzi nuk arrijnë marrëveshje deri në fund të sezonit, atëherë Roma do të jetë e detyruar ta shesë atë, kurse Milan dhe Juventus janë të gatshëm ta transferojnë italianin.

26-vjeçari mund të luajë në disa pozicione dhe për këtë shkak për të janë të interesuara disa klube.

E përditshmja italiane “Tuttsport” ka zbuluar se Milan dhe Juventus janë në kontakt me agjentin e tij dhe se i kanë ofruar kushte më të mira se te Roma.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here