Courtois i pasigurtë për të ardhmen!

Thibaut Courtois ka deklaruar se nuk është i sigurtë nëse do të qëndrojë tek Chelsea pas përfundimit të këtij sezoni ku për belgun është shumë e interesuar skuadra e Real Madrid.

Mësohet se gjatë afati veror të transferimeve Real Madrid do ta ketë prioritet transferimin e CourtoisMadrid por gjithashtu do të jenë në ndjekje të Jan Oblak dhe David De Geas.

Raportimet e fundit thonë se Courtois do të ishte transferimi më i lehtë i mundshëm pasi portieri mundë të bindet ta lërë Chelsean më lehtë sesa Oblak dhe De Gea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here