Merr fund aventura e Baselit të Arjan Peços në Europë!

Ka përfunduar në fazën e 1/8-ave aventura në UEFA Youth League, e Baselit U-19, që drejtohet nga trajneri shqiptar Arjan Peço.

Skuadra zviceranë është mposhtur me rezultatin 1-0 nga Atletico e Madridit, në një sfidë vërtetë spektakolare, ku luajtën edhe 5 futbollistë me origjinë shqiptare.

Baseli rezistoi mirë dhe pati disa mundësi shënimi, por u ndëshkua vetëm 7 minuta larg fundit të sfidës, nga goli i të sapo-futurit në fushë, Salido.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here