Azpilicueta: Duhet të jemi perfekt që të skualifikojmë Barcelonën!

Cesar Azpilicueta beson se Chelsea mund të dhurojë një ndeshje perfekte në Camp Nou dhe ta eleminojnë Barcelonën nga Champions League.

Barazimi 1-1 në Stamford Bridge i vë në presion londinezët që të sulmojnë të parët në Camp Nou dhe kjo gjë mund të lërë hapësira në mbrojtje që Barcelona është skuadër e cila nuk fal në situata të tilla.

Chelsea gjithmonë ka qenë një ekip i vështirë për skuadrën katalanase dhe në 2009 e skualifikoi katalanasit në çerekfinalet e Champions League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here