Maguire refuzon Cityn!

Mbrojtësi i kombëtares angleze Harry Maguire sipas të gjitha gjasave do të refuzojë një transferim tek Manchester City për të qëndruar tek skuadra e tij aktuale Leicester City, raporton The Sun.

24 vjeçari nuk beson se është gati për tu larguar nga Leicester dhe pavarësisht vullnetit të Pep Guardiolës që të paguajë 50 milionë funta për mbrojtësin, Maguire beson në projektin e skuadrës së Leicester.

Harry Maguire është një lojtar që pëlqehet shumë nga ana e Pep Guardiolës dhe sigurisht kjo nuk do të jetë oferta e fundit e Cityt për mbrojtësin anglez.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here