Real Madrid i vihet pas Courtois!

Real Madrid dëshiron që të shohë Thibout Courtois të mos nënshkruajë një kontratë të re me Chelsean në prill, sipas The Telegraph.

Chelsea po shpresojnë shumë se Courtois do të nënshkruajë një kontratë të re, por belgu mund ti zhgënjejë londinezët duke i vënë në pritje por problemi qëndron se skuadra e Real Madridit akoma nuk e bërë të qartë se kush do të jetë objektivi kryesor gjatë verës.

Madrilenët nuk dinë të zgjedhin mes Courtois dhe De Geas të cilit gjithashtu po i ofrohet një kontratë e re nga Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here