Bayern i bashkohet garës për yllin e Ajax!

Bayern Munchen hyn në listën e gjatë të skuadrave që janë në garë për yllin e Ajax Matthijs De Ligt, sipas Mundo Deportivo.

Barcelona po shihet si skuadra kryesore për të siguruar shërbimet e talentit holandez por në garë gjithashtu janë edhe skuadrat angleze të Arsenal, Manchester United dhe Manchester City.

Ajax historikisht njihet për akademinë e saj të futbollit që gjithmonë ka prodhuar shumë lojtarë klasi në Europë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here