Ferdinand ka dyshime për të ardhmen e Kane

Tottenham duhet të luftojë shumë për të mbajtur Harry Kane në skuadër nëse ndonjë gjigant europian shfaq interesim për të, ka deklaruar ish sulmuesi i skuadrës londineze.

Ferdinand deklaroi për Omnisport:”Kur ke një talent të tillë në skuadër dhe ekipe të mëdha po e kërkojnë atë, a do të jetë në gjendje Tottenhami ta mbajë atë në skuadër?”.

Vitin e ardhshëm Tottenham do të luajë në stadium të ri. Jam i sigurtë që do të dëshirojnë ta kenë Kane në atë stadium por çështja është se çfarë oferte do ti bëjnë futbollistit që të qëndrojë akoma në Londër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here