Manchester City dhe Manchester United në betejë për yllin serb!

Rivalët e Manchester United dhe Manchester City duket se do të zhvillojnë një betejë për lojtarin shumë të vlerësuar të Lazios Sergej Milinkovic Savic, sipas Daily Record.

Mesfushori i vlerësuar 80 milionë funta ka filluar të krahasohet me Paul Pogba pas një sezoni në Serie A duke tërhequr interesim nga e gjithë Europa.

Jose Mourinho është tepër i interesuar që të transferojë në skuadër një mesfushor, ndërsa Pep Guardiola ka shkuar më tej duke filluar bisedimet për lojtarin njejtë sikur Real Madrid dhe Chelsea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here