Shortet e Europa League!

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i Europa League-s për një të tetën e finales ku do të ndeshen shumë gjigantë evropjanë mes vete.

Ai që u zgjodh nga Uefa për të tërhequr shortin ishte Eric Abidal, ish mbrojtësi i Barcelonës.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Milanit dhe Arsenalit. Por ndeshje të tjera të forta pritet të jenë: Lazio – Dinamo Kyiv; Atletico Madrid – Lokomotiv Moskow dhe Marseille – Bilbao

Këto janë të gjitha çiftet:

Lazio – Dynamo Kiev

RB Leipzig – Zenit St. Petersbourg

Atletico Madrid – Lokomotiv Moskow

CSKA Moskow – Lyon

Marseille – Athletic Bilbao

Sporting – Lisbona – Viktoria Plzen

Borussia Dortmund – Red Bull Salzburg

Milan – Arsenal

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here