Bayern Munchen do të „rrëmbeje“ një tjetër lojtarë nga Dortmundi

Mediat gjermane shkruajnë se Bayern Munchen është e interesuar për shërbimet e, Christian Pulisic.

Te Bayerni e shohin atë si zëvendësuesin ideal të Ribery ose Roben, të cilët janë në prag të fundit të karierës. Bavarezët dëshirojnë që të sigurojnë transferimin e tij dhe me këtë do ta vazhdojnë serinë e “shoppingut” te Dortmundi.

Pulisic ka tërhequr vëmendjen edhe Liverpoolit dhe Manchester Unitedit, por nga Dortmund kanë bërë të ditur se nuk do ta lirojnë atë nën shumën e 100 miliona eurove.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here