Juventus afër marrëveshjes me Darmian!

Juventus është shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për mbrojtësin e Manchester United Matteo Darmian gjatë verës, raporton Corriere dello Sport.

Kampionët e Serie A kanë një kohë të gjatë që po e përcjellin futbollistin, dhe përfaqësuesi i kombëtares italiane duket se ka dëshirë të largohet nga Manchester United pas 3 sezonesh me “Djajtë e Kuq“.

Arsyeja kryesore përse Darmian dëshiron një largim nga Manchester United është se Jose Mourinho nuk e ka në plan që ta përfshijë në formacion bazë sezonin e ardhshëm dhe Juventus duket drita në fund të tunelin për italianin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here