Valverde: Në momentin që mendon se ke parë gjithëçka nga Messi, ai…

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ishte i kënaqur pas fitores me Gironën 6-1.

Girona erdhi e para deri te epërsia, por Katalanasit u rikthyen shpejtë në lojë dhe arritën të marin 3 pikët e reja.

“Ishte një javë e rëndësishme për ne. E dimë se Girona është në formë të mirë. E filluam keq”, por u rikthyem shpejtë, ka deklaruar Valverde.

Valverde gjithashtu ka komentuar edhe rreth Messit i cili dje u bë lojtari me më së shumti gola dhe asistime në La Liga.

“Është e vështirë të mësohesh me të gjitha veprimet që bën ai. Në momentin që mendon se ke parë gjithëçka nga ai, ai surprizon, sikurse goli i dytë nga goditja e lirë. Ai është lojtarë që merr përgjegjsinë për skuadrën e tij”, ka thënë Valverde.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here