Gabigol po shkëlqen tek Santos!

A është penduar  Interi që e ka larguar Gabriel Barbosan gjatë janarit?

E themi këtë pasi braziliani nuk po ndalet së shënuari gola që kur është huazuar te Santosi, pas aventurës jo të mirë te Benfica.

Gabigol ka shënuar në fitoren 2-0 të Santosit ndaj San Andre.

Tani sulmuesi numëron katër gola në katër ndeshje me fanellën e klubit brazilian.

Kujtojmë se një intervistë më herë lojtari ka thënë se Interi vazhdon të jetë në planet e tij dhe se ai dëshiron të kthehet te gjigantët e Serie A.

Gabigol u ble nga Interi në verën e 2016 nga Santos për 30 milionë euro.

Për zikaltrit në 10 paraqitje ka shënuar vetëm një gol.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here