Gaitan drejt Kinës për 18 milionë euro!

Anësori i Atletico Madrid Nicolas Gaitan do të transferohet në Kinë tek skuadra e Dalian Yigang në një transferim i cili mendohet se do të kushtojë dikur rreth 18 milionë euro, sipas AS.

30 vjeçari argjentinas u trasnferua nga Benfica tek Atletico Madrid në verën e vitit 2016.

Por sulmuesi anësor është aktivizuar shumë pak nga trajneri Simeone dhe kjo është njëra prej arsyeve kryesore përse futbollisti ka vendosur të largohet nga kryeqyteti spanjoll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here