Real Madrid ka gjetur blerjen e vitit!

Real Madrid mesa duket do të bëjë gjithçka që është e mundur për të siguruar shërbimet e një prej portierëve më të mirë në botë për momentin, David De Geas të Manchester United, raporton Mundo Deportivo.

Portieri i “Djajve të Kuq” është objektivi kryesor i madrilenëve gjatë afatit veror por mesa duket ai mund të jetë një mision i pamundur për 12 herë kampionët e Europës.

Real Madrid nuk është e gatshme të japë më shumë se 90 milionë euro për spanjollin dhe zgjidhja më e mira për portën e Los Blancos mbetet gardiani i portës së Chelsea Thibaut Courtois.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here