Whitecaps dhe Impacts përplasen për lojtarin e Burnley!

Vancouver Whitecaps dhe Montreal Impacts duke se do të përballen me West Ham United për të firmosur me lojtarin e Burnley Scott Arfield, sipas The Sun.

Skuadrat e MLS po kërkojnë që të transferojnë njërin prej futbollistëve më të mirë kanadez gjatë verës kur edhe i përfundon kontrata me Burnleyn.

David Moyes që është trajneri i West Ham ka tentuar edhe më herët që të transferojë mesfushorin por do ta provojë edhe gjatë kësaj vere për të shikuar nëse futbollisti ka akoma dëshirë që të qëndrojë në Europë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here