Bayern Munchen përsëri për shopping te Dormund (VIDEO)

Youssoufa Moukoko është futbollisti i Borussia Dortmund i cili pas disa vitesh mund të bëhet futbollist i Bayernit.

Në rast se kariera e tij vazhdon ashtu siç ka filluar ai me siguri do të bëhet një yll i madh.

13-vjeçari nga Kameruni luan me skuadrën e U-17 te Dortmund. Edhe pse shumë më i vogël në moshë ai shënon gola me lehtësi.

Ai në 16 ndeshje këtë sezonë ka shënuar 30 gola dhe ka bërë 4 asistime.

Në vitin 2025 ai mund të bëhet një futbollist i Bayernit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here