Hamburg dëshiron të katërfishojë pagën e Arp!

Hamburg dëshiron që të rrisë pagën e Jann-Fiete Arp prej 500,000 euro në 2 milionë në mënyrë që ta bindin lojtarin që të qëndrojë akomë në këtë skuadër, raporton Hamburger Morgen Post.

28 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane duke përfshirë edhe Chelsea, dhe skuadra e Hamburg e di se nëse dëshiron që ta mbajë lojtarin do të duhet të bëjë një sakrificë në rritjen e pagës së tij.

Por HSV po shikon mundësinë e largimit të lojtarit nga skuadra gjë që do i jepte fund periudhës së futbollistit tek skuadra gjermane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here