Zidane: Nuk e merituam as fitoren as humbjen kundër Espanyol

Futbollistët e Realit dje u mposhtën nga Espanyol 1-0, por trajneri Zidane mendon se rezultati duhej të ishte ndryshe.

Reali gjatë lojës nuk tregoi shumë dëshirë për të shënuar dhe në fundin e ndeshjes u ndëshkua nga Katalanasit.

“E filluam mirë ndeshjen dhe kishim raste për gol, por në pjesën e dytë gjërat po hecnin keq. Espanyol pati disa raste. Kjo humbje dhemb më vjen keq për lojtarët. Ndonjëherë nuk duhet ta kuptini futbollin. Kur je kah fundi i ndeshjes gjithëçka është e mundur. Nuk e merituam humbjen, as ftoren”, ka deklaruar Zidane.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here