Bisedimet në mes të Ajax dhe Kluivert po shkojnë mirë!

18 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e disa ekipeve të mëdha europiane por agjenti i tij sugjeron se ai mund të kalojë edhe disa vite te klubi i tij aktual Ajax.

18 vjeçari është një lojtar kyç për skuadrën e Arsenal që kur bëri debutimin e tij në 2017 por tani ai në kontratë ka vetëm edhe 18 muaj të mbetur dhe kjo gjë ka rritur akoma më shumë interesimin e klubeve të mëdha europiane.

Gjashtë golat dhe katër asistët në Eredivisie vetëm sa i kanë ndihmuar reputacionit të futbollistit i cili po përflitet shumë se mund të transferohet tek Manchester United dhe Barcelona ku ka luajtur dhe babai i tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here