Ronaldo: Kane as që vjen parasyshë, Lewandowski mundet!

Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë te Real Madridi viteve të fundit dhe ai ka fituar epitetin e legjendës në klub.

Portugezi ka ndikim të madh në klub, e sidomos kur bëhet fjalë për transferimet e reja.

Edhe pse 33 vjeçarë Ronaldo dëshiron të mbetet ylli i vetëm në Santiago Bernabeo dhe frikësohet se këtë epitet mund tja marrë ndonjë lojtarë i ri.

I pari mes tyre është Harry Kane. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se Ronaldo është kundër transferimit të Harry Kane dhe është pro transferimit të Robert Lewandowskit.

Diario Gol shkruan se Ronaldo frikësohet se Kane mund të bëhet ylli i parë në Madrid.

A do ta ndëgjojë Perez Ronaldon, mbetet ta shohim.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here