Festë për tifozët e futbollit: Këtë vikend do të shohim shtatë ndeshje derbi!

Këto dy javë janë më të mirat për të gjithë adhuruesit e futbollit.

Javën e kaluar pamë ndeshjet mes Arsenal-Manchester City, Manchester United-Chelsea,Roma-Milan, këtë vikend përsëri na presin ndeshje të zjarrta.

Në qendër të vëmendjes do të jetë ndeshja mes Barcelonës dhe Atletico Madridit e cila mund ta vendosë luftën për titullin, por gjithashtu do të shohim spektakël mes Manchester Cityt-Chelsea,Milan-Inter,Lazio-Juventus.

Por kjo nuk është e gjitha, derbi do të kemi edhe në Bundesligë dhe në Kampionatin Portugez.

E Premte: Porto-Sporting 21:30

Të Shtunën: Lazio-Juventus 18:00, Leipzig-Dortmund 18:30, Napoli-Roma 20:45.

Të  dielën: Barcelona-Atletico Madrid 16:15,City-Chelsea 17:00,Milan-Inter 20:45.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here