Manchester City dënohet-shpëtojnë Guardiola dhe Aguero

Manchester City është gjobitur me 50 000 paund, nga komisioni diciplinorë i FA.

Sipas komisionit diciplinorë, sjellja e “Qytetarëve” në ndeshjen kundër Wigan ka qenë e pa pranueshme.

Megjithatë Pep Guardiola dhe Aguero nuk janë dënuar, pasiqë sipas komisionit nuk ka fakte të majftueshme për dënimin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here