Arsenal dhe Everton në garë për Arteta!

Arsenal duket se do të duelojë me Evertonin se cila skuadër do të sigurojë shërbimet e trajnerit Mikel Arteta gjatë kësaj vere, raporton The Mirror.

35 vjeçari e ka gjetur suksesin tek Manchester City nën drejtimin e Pep Guardiolës, dhe tani spanjolli ka filluar të kërkohet nga rivalët e Premier Leagues për sezonin tjetër.

Ky interesim i Arsenal për Artetan tregon qartë se Arsene Wenger është duke e kaluar sezonin e fundit nën drejtimin e skuadrës londineze pas shumë vitesh tek londinezët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here