Iniesta mund të largohet nga Barcelona!

Andres Iniesta është një prej lojtarëve më të mirë të Barcelonës në dekadat e fundit dhe mbyllja e karrierës në Barcelonë duket një gjë mëse normal por një largim i tij duket se mund të bëhet realitet në mënyrë shumë të habitshme.

Ish trajneri i Barcës Pep Guardiola duket se është i etur për të arritur një ribashkim me ish lojtarin e tij dhe dëshiron që ta sjellë tek Manchester City, sipas The Mirror.

Trajneri katalanas ka punuar më herët me Iniestën dhe tani është i gatshëm që ti ofrojë një karrierë përrallore tek Manchester City.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here