Barcelona ka gjetur zëvëndësuesin e Jordi Albas!

Barcelona po mendon që të bëjë një lëvizje për futbollistin e Lyon, Ferland Mendy, për të pasur një mbrojtës të majtë të mirëfilltë pasi Lucas Digne nuk është një zëvëndësues i denjë për Jordi Alban.

Mendy është përcjellë disa herë këtë sezon nga vëzhguesit e Barcelonës dhe me Lyon ka një kontratë që e lidh deri më 2022.

Megjithëse Jordi Alba është një titullar i padiskutueshëm tek Barcelona, transferimi i Ferland Mendy do të sillte një konkurencë më të madhe në krahun e majtë të mbrojtjes katalane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here