Liverpool avancon në bisedimet me Lemar!

Liverpool mesa duket janë duke bërë progres në bisedimet për të firmosur me anësorin e Monacos, Thomas Lemar, i cili mund të transferohet tek Liverpool gjatë kësaj vere, supozon Le 10 Sport.

Lemar që një kohë të gjatë po përflitet për një transferim në Premier League  dhe verën e kaluar dështoi për të materializuar një marrëveshje me skuadrën e Arsenal.

Megjithatë tani favoriti për të nënshkruar me lojtarin e kombëtares franceze është Liverpooli dhe skuadra franceze është e gatshme që ta shesë futbollistin në qoftë se merr një ofertë të kënaqshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here