Llorente pranë rikthimit tek Juventus!

Fernando Llorente po konsideron prapë mundësinë e rikthimit tek Juventes, deklaroi kështu vëllai dhe njëkohësisht agjenti i tij Jesus.

Spanjolli u transferua tek Tottenham nga Swansea City verën e kaluar, kurse gjatë karierës së tij ka luajtur për Juventus, Sevilla dhe Athletic Bilbao por prej transferimit të tij të fundit nuk ka arritur që të gjejë rrjetën.

Ndërsa arseja e kësaj dëshire për largim mendohet se mund të jetë edhe konkurenca në repartin sulmues pasi që me një sulmues si Harry Kane vendi i parë në formacion duket i pamundur për tu arritur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here