Manchester United e bindur për rinovimin me Martial!

Manchester United ka besim të plotë se lojtari i tyre Anthony Martial do të nënshkruajë një kontratë të re me klubin e tyre, sipas ESPN.

Martial ka humbur vendin e titullarit tek “Djajtë e Kuq” që prej ardhjes në skuadër të Alexis Sanchez dhe interesim për ta blerë lojtarin kanë shfaqur skuadra si Juventus, Arsenal dhe Tottenham Hotspur.

Pala e Jose Mourinhos është gati që të hapë bisedimet me 22 vjeçarin i cili ka edhe 15 muaj të mbetur në kontratën e tij aktuale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here