Pochettino trajneri i ri i PSG?!

Paris Saint Germain është e vendosur që të sjellë në drejtimin e saj trajnerin aktual të Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, si zëvëndësim për Unai Emery i cili zhgënjeu në Champions League, raporton RMC.

Qëndrimi i Emery varet plotësisht nga rezultati i sfidës në mes të Real Madrid dhe PSG ku madrilenët triumfuan edhe në ndeshjen e dytë dhe njëkohësisht duke vulosur në një farë mënyre shkarkimin e Emery.

Dhe spanjolli ka mundësi që mund të largohet në fund të këtij sezoni, Paris Saint Germain ka filluar që të bëjë lëvizjet e para për të siguruar shërbimet e argjentinasit për sezonin e ardhshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here