Lajm i keq për Atleticon: Lëndohet Oblak!

Portjeri i Atletico Madrid, Jan Oblak, nuk do të jetë në dispozicion të Simeones në ndeshjen e fundjavës kundër Celta Vigos.

Portjeri i shkëlqyeshëm ka pësuar një lëndim të vogël në stërvitje. Për këtë shkak ai dje nuk luajti kundër Lokomotiv Moskës.

Në vend të Oblak do të mbrojë portjeri argjentinas, Axel Werner.

Jan Oblak këtë sezonë ka luajtur në 27 ndeshje në La Liga dhe ka arritur 17 ndeshje mos të pranojë gol.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here