Chelsea dhe Enrique pas Umtiti!

Luis Enrique dhe Chelsea janë kundërshtarët më të rrezikshëm të cilët mund të firmosin me mbrojtësin e Barcelonës Samuel Umtiti, raporton kështu Don Balon.

Enrique i cili me shumë mundësi do të jetë zëvëndësuesi i Contes tek Chelsea po e sheh Umtitin si zëvëndësuesin ideal të David Luiz.

Në një periudhë kur po e kërkon edhe Manchester United duket se Luis Enrique është i gatshëm që të bëjë gjithçka vetëm që ta sjellë lojtarin në Stamford Bridge pasi stili i lojës së Umtiti i pëlqen shum Luis Enriques.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here