Inter – Napoli, formacionet zyrtare

Interi dhe Napoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurët janë nikoqir të napolitanëve në ndeshjen derbi të javës së 28-të në Serie A, takim ky që pritet të filloj nga ora 20:45 në “Giuseppe Meazza”.

Spalletti ka vendosur të startojë me Rafinhan, ndërsa Sarri me formacionin e përhershëm titullar.

Inter: Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Gagliardini, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here