Tri skuadra italiane pas yllit të Arsenal!

Ylli i Arsenalit Jack Wilshere në fund të këtij sezoni do të mbetet i lirë dhe një transferim i lojtarit për në Serie A ka filluar që të studiohet seriozisht, raporton Express.

AC Milan duket më e avancuar në këtë garë për përfaqësuesin e kombëtares angleze por në garë gjithashtu janë Sampdoria dhe Juventus.

Largimi i Wilshere nga Arsenal duket një punë e kryer pasi londinezët po kërkojnë nga lojtari një rinovim kontrate por me ulje page gjë, që nuk pranohet në asnjë mënyrë nga futbollisti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here