Gara për Këpucën e Artë asnjëherë më interesante-pesë super yje me shifra të njejta

Do të jetë me të vërtetë interesante se kush do të arrijë ta bëj dallimin në fund.

Edhe disa muaj kanë ngelur deri në fundin e këtij sezoni dhe është koha ta shohim se kush është golashënuesi më i mirë në Europë.

Vitin e kaluar ky çmim i takoi Lionel Messit. Argjentinasi është përsëri kandidat për ta fituar atë edhe këtë vit. Ajo çfarë është interesante, është fakti se 5 lojtarë kandidat kanë shifrën e golave të njejtë.

Edinson Cavani (PSG)  24-gola 48 pikë.

Ciro Immobile (Lazio)  24-gola 48 pikë.

Lionel Messi (Barcelona) 24-gola 48 pikë.

Mohamed Salah (Liverpool) 24-gola 48 pikë.

Harry Kane (Tottenham)      24-gola 48 pikë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here